YHTÖDER : Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısını şiddetle kınıyoruz ve Azerbaycan'ın haklı davasında yanındayız.

Yabancı Hekimler ve Tıp Öğrencileri Derneği olarak Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısını şiddetle kınıyoruz ve Azerbaycan'ın haklı davasında yanındayız.

Ermenistan bir kere daha hukuk tanımaz bir provokasyon gerçekleştirdi. Ermenistan'a bağlı katliam şebekeleri bu saldırılarla insanlık suçu işliyor. Ermenistan'a karşı uluslararası toplum sesini yükseltmelidir. 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'daki saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada Ermeni hedeflerinin Azerbaycan ordusu tarafından vurulduğunu açıkladı. Aliyev "Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Kendi öz topraklarımızı savunuyoruz. Karabağ bizimdir, Karabağ Azerbaycan'dır" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Ermenistan'ın alçak saldırıları sonrası Azerbaycan'a destek mesajında bulundu. Erdoğan "Azerbaycan'a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır." açıklamasında bulundu.